đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$22.51
Original: $75.03
-70%BRAND REX SPC00444A015 25M Wire, Equipment, PTFE, Purple, 22 AWG, 0.34 mm², 82.02 ft, 25 m—
$75.03
$22.51The Story
This is a Wire, Equipment, PTFE, Purple, 22 AWG, 0.34 mm², 82.02 ft, 25 m product from BRAND REX with the model number SPC00444A015 25M
Product details
| Jacket Material | PTFE |
| Jacket Colour | Purple |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Conductor Area CSA | 0.34mm² |
| Reel Length (Imperial) | 82.02ft |
| Reel Length (Metric) | 25m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 19 x 0.15mm |
| Voltage Rating | 300V |
| Conductor Material | Silver Plated Copper |
| External Diameter | 1.1mm |
| Approval Specification | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BRAND REX |
| Part Number | SPC00444A015 25M |
| Quantity | Reel of 25 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Safety Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Wire, Equipment, PTFE, Purple, 22 AWG, 0.34 mm², 82.02 ft, 25 m product from BRAND REX with the model number SPC00444A015 25M
Product details
| Jacket Material | PTFE |
| Jacket Colour | Purple |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Conductor Area CSA | 0.34mm² |
| Reel Length (Imperial) | 82.02ft |
| Reel Length (Metric) | 25m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 19 x 0.15mm |
| Voltage Rating | 300V |
| Conductor Material | Silver Plated Copper |
| External Diameter | 1.1mm |
| Approval Specification | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BRAND REX |
| Part Number | SPC00444A015 25M |
| Quantity | Reel of 25 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Safety Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










