
Original: $82.30
-70%$82.30
$24.69The Story
Product details
| Label Tape Type | Thermal Transfer |
| Tape Length | 6.4m |
| Tape Width | 19.05mm |
| Tape Material | Vinyl Film |
| Label Tape Colour | Black on Yellow |
| For Use With | Brady BMP21-PLUS Portable Label Printer, IDPAL & LABPAL Series Handheld Label Makers |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BRADY |
| Part Number | M21-750-595-YL |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Product details
| Label Tape Type | Thermal Transfer |
| Tape Length | 6.4m |
| Tape Width | 19.05mm |
| Tape Material | Vinyl Film |
| Label Tape Colour | Black on Yellow |
| For Use With | Brady BMP21-PLUS Portable Label Printer, IDPAL & LABPAL Series Handheld Label Makers |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BRADY |
| Part Number | M21-750-595-YL |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






