đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$30.51
Original: $101.70
-70%BRADY M21-500-499 Label Printer Tape, Adhesive, Black on White, 4.9 m—
$101.70
$30.51The Story
This is a Label Printer Tape, Adhesive, Black on White, 4.9 m product from BRADY with the model number M21-500-499
Product details
| Tape Width | 12.7mm |
| Label Tape Type | Adhesive |
| Tape Material | Nylon (Polyamide) |
| Product Range | - |
| For Use With | Brady BMP21-PLUS, BMP21, ID PAL, LABPAL, BMP21-LAB Printers |
| Label Tape Colour | Black on White |
| Tape Length | 4.9m |
Other details
| Brand | BRADY |
| Part Number | M21-500-499 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Label Printer Tape, Adhesive, Black on White, 4.9 m product from BRADY with the model number M21-500-499
Product details
| Tape Width | 12.7mm |
| Label Tape Type | Adhesive |
| Tape Material | Nylon (Polyamide) |
| Product Range | - |
| For Use With | Brady BMP21-PLUS, BMP21, ID PAL, LABPAL, BMP21-LAB Printers |
| Label Tape Colour | Black on White |
| Tape Length | 4.9m |
Other details
| Brand | BRADY |
| Part Number | M21-500-499 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.




















