
Original: $955.95
-70%$955.95
$286.79The Story
Product details
| Marker Type | Heat Shrinkable Sleeve |
| Legend | Blank (No Legend) |
| Marker Material | PO (Polyolefin) |
| Marker Colour | White |
| Marker Dimensions | 21.62mm x 50.8mm |
| I.D. Max | 11.43mm |
| I.D. Min | 4.75mm |
| Shrink Ratio | 3:1 |
| Product Range | PermaSleeve B33 Series |
Other details
| Brand | BRADY |
| Part Number | B33-500-2-342 |
| Quantity | Reel of 350 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Marker Type | Heat Shrinkable Sleeve |
| Legend | Blank (No Legend) |
| Marker Material | PO (Polyolefin) |
| Marker Colour | White |
| Marker Dimensions | 21.62mm x 50.8mm |
| I.D. Max | 11.43mm |
| I.D. Min | 4.75mm |
| Shrink Ratio | 3:1 |
| Product Range | PermaSleeve B33 Series |
Other details
| Brand | BRADY |
| Part Number | B33-500-2-342 |
| Quantity | Reel of 350 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







