đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.30
Original: $0.99
-70%BOURNS RLB0913-220K INDUCTOR, 22UH, 2.55A, 10%, RADIAL—
$0.99
$0.30The Story
This is a INDUCTOR, 22UH, 2.55A, 10%, RADIAL product from BOURNS with the model number RLB0913-220K
Product details
| DC Resistance Max | 0.07ohm |
| Saturation Current (Isat) | 2A |
| Packaging | Each |
| Inductance Tolerance | ± 10% |
| Product Range | RLB0913 Series |
| RMS Current (Irms) | 2.55A |
| Inductance | 22µH |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Part Number | RLB0913-220K |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a INDUCTOR, 22UH, 2.55A, 10%, RADIAL product from BOURNS with the model number RLB0913-220K
Product details
| DC Resistance Max | 0.07ohm |
| Saturation Current (Isat) | 2A |
| Packaging | Each |
| Inductance Tolerance | ± 10% |
| Product Range | RLB0913 Series |
| RMS Current (Irms) | 2.55A |
| Inductance | 22µH |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Part Number | RLB0913-220K |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











