Original: $4.40
-70%$4.40
$1.32The Story
- Compact size
- -55 to 125�C Operating temperature rating
Applications
Industrial
Product details
| Common Mode Filter Case | 17.78mm x 11.43mm |
| Rated Current | 4A |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Product Range | PM3700 Series |
| Inductance | 1mH |
| Impedance | - |
Other details
| Brand | BOURNS JW MILLER |
| Part Number | PM3700-40-RC |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- Compact size
- -55 to 125�C Operating temperature rating
Applications
Industrial
Product details
| Common Mode Filter Case | 17.78mm x 11.43mm |
| Rated Current | 4A |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Product Range | PM3700 Series |
| Inductance | 1mH |
| Impedance | - |
Other details
| Brand | BOURNS JW MILLER |
| Part Number | PM3700-40-RC |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










