
BOURNS JW MILLER PM2120-121K-RC Inductor, Power, PM2120 Series, 120 �H, 5.8 A, 0.039 ohm, � 10%, 30.5mm x 25.4mm x 22.1mm
BOURNS JW MILLER PM2120-121K-RC Inductor, Power, PM2120 Series, 120 �H, 5.8 A, 0.039 ohm, � 10%, 30.5mm x 25.4mm x 22.1mm
Original: $4.60
-70%$4.60
$1.38The Story
Product details
| Toroidal Inductor Case | 30.5mm x 25.4mm x 22.1mm |
| DC Resistance Max | 0.039ohm |
| Packaging | Each |
| Inductance Tolerance | � 10% |
| Product Range | PM2120 Series |
| RMS Current (Irms) | 5.8A |
| Inductance | 120�H |
Other details
| Brand | BOURNS JW MILLER |
| Part Number | PM2120-121K-RC |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Toroidal Inductor Case | 30.5mm x 25.4mm x 22.1mm |
| DC Resistance Max | 0.039ohm |
| Packaging | Each |
| Inductance Tolerance | � 10% |
| Product Range | PM2120 Series |
| RMS Current (Irms) | 5.8A |
| Inductance | 120�H |
Other details
| Brand | BOURNS JW MILLER |
| Part Number | PM2120-121K-RC |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











