
Original: $1.54
-70%$1.54
$0.46The Story
Product details
| Impulse Sparkover Voltage | 900V |
| GDT Case Style | Axial Leaded |
| DC Breakover Voltage | 300V |
| Impulse Discharge Current | 15kA |
| Product Range | 2049 Series |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Part Number | 2049-30-BT1LF |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Impulse Sparkover Voltage | 900V |
| GDT Case Style | Axial Leaded |
| DC Breakover Voltage | 300V |
| Impulse Discharge Current | 15kA |
| Product Range | 2049 Series |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Part Number | 2049-30-BT1LF |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










