
Original: $29.57
-70%$29.57
$8.87The Story
Product details
| Output Voltage Min | 200mV |
| Switching Speed | - |
| Sensor Housing | Cylinder Rotatable |
| Sensor Terminals | Pin |
| Supply Voltage DC Max | 5.5V |
| Output Configuration | Analogue |
| Product Range | 6127 Series |
| Supply Voltage DC Min | 4.5V |
Other details
| Brand | BI TECHNOLOGIES / TT ELECTRONICS |
| Part Number | 6127V1A90L.5 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| One Page Summary EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Output Voltage Min | 200mV |
| Switching Speed | - |
| Sensor Housing | Cylinder Rotatable |
| Sensor Terminals | Pin |
| Supply Voltage DC Max | 5.5V |
| Output Configuration | Analogue |
| Product Range | 6127 Series |
| Supply Voltage DC Min | 4.5V |
Other details
| Brand | BI TECHNOLOGIES / TT ELECTRONICS |
| Part Number | 6127V1A90L.5 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| One Page Summary EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







