
Original: $310.22
-70%$310.22
$93.07The Story
Product details
| External Height - Metric | 50mm |
| External Width - Metric | 37.5mm |
| Length - Metric | 2m |
| External Height - Imperial | 1.48" |
| External Width - Imperial | 1.48" |
| Length - Imperial | 6.56ft |
| Raceway / Duct Colour | Black |
| Raceway / Duct Material | PVC (Polyvinylchloride) |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BETADUCT |
| Part Number | 10150000Y |
| Quantity | Pack of 8 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| External Height - Metric | 50mm |
| External Width - Metric | 37.5mm |
| Length - Metric | 2m |
| External Height - Imperial | 1.48" |
| External Width - Imperial | 1.48" |
| Length - Imperial | 6.56ft |
| Raceway / Duct Colour | Black |
| Raceway / Duct Material | PVC (Polyvinylchloride) |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BETADUCT |
| Part Number | 10150000Y |
| Quantity | Pack of 8 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









