đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$15.59
Original: $51.98
-70%BERNSTEIN 608-8121-015 Limit Switch, Roller Lever, 1NO / 1NC, 10 A, 250 V, 10 N, Tiny Ti2 Series—
$51.98
$15.59The Story
This is a Limit Switch, Roller Lever, 1NO / 1NC, 10 A, 250 V, 10 N, Tiny Ti2 Series product from BERNSTEIN with the model number 608-8121-015
Product details
| Contact Current DC Max | - |
| Operating Force Max | 10N |
| Contact Voltage DC Max | - |
| Contact Current AC Max | 10A |
| Contact Configuration | 1NO / 1NC |
| Product Range | Tiny Ti2 Series |
| Limit Switch Actuator | Roller Lever |
| Contact Voltage AC Max | 250V |
Other details
| Brand | BERNSTEIN |
| Part Number | 608-8121-015 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Limit Switch, Roller Lever, 1NO / 1NC, 10 A, 250 V, 10 N, Tiny Ti2 Series product from BERNSTEIN with the model number 608-8121-015
Product details
| Contact Current DC Max | - |
| Operating Force Max | 10N |
| Contact Voltage DC Max | - |
| Contact Current AC Max | 10A |
| Contact Configuration | 1NO / 1NC |
| Product Range | Tiny Ti2 Series |
| Limit Switch Actuator | Roller Lever |
| Contact Voltage AC Max | 250V |
Other details
| Brand | BERNSTEIN |
| Part Number | 608-8121-015 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







