
Original: $40.78
-70%$40.78
$12.23The Story
Product details
| Contact Current DC Max | - |
| Operating Force Max | 10N |
| Contact Voltage DC Max | - |
| Contact Current AC Max | 10A |
| Contact Configuration | 1NO / 1NC |
| Product Range | Combi C2 Series |
| Limit Switch Actuator | Plunger |
| Contact Voltage AC Max | 250V |
Other details
| Brand | BERNSTEIN |
| Part Number | 600-8104-025 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Contact Current DC Max | - |
| Operating Force Max | 10N |
| Contact Voltage DC Max | - |
| Contact Current AC Max | 10A |
| Contact Configuration | 1NO / 1NC |
| Product Range | Combi C2 Series |
| Limit Switch Actuator | Plunger |
| Contact Voltage AC Max | 250V |
Other details
| Brand | BERNSTEIN |
| Part Number | 600-8104-025 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







