
Original: $329.79
-70%$329.79
$98.94The Story
- CPR: Not Yet Qualified
- <=28R/km DC resistance inner conductor
- 98 ±5pF/m Capacitance
- -40 to +70°C Operating temperature range
Communications & Networking
Product details
| Coaxial Cable Type | URM43 |
| Wire Gauge | - |
| Conductor Area CSA | 0.636mm² |
| Impedance | 50ohm |
| Reel Length (Imperial) | 328ft |
| Reel Length (Metric) | 100m |
| Jacket Colour | Black |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Copper |
| No. of Max Strands x Strand Size | Solid |
| External Diameter | 5mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | URM43.00100 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- CPR: Not Yet Qualified
- <=28R/km DC resistance inner conductor
- 98 ±5pF/m Capacitance
- -40 to +70°C Operating temperature range
Communications & Networking
Product details
| Coaxial Cable Type | URM43 |
| Wire Gauge | - |
| Conductor Area CSA | 0.636mm² |
| Impedance | 50ohm |
| Reel Length (Imperial) | 328ft |
| Reel Length (Metric) | 100m |
| Jacket Colour | Black |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Copper |
| No. of Max Strands x Strand Size | Solid |
| External Diameter | 5mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | URM43.00100 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










