đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$429.17
Original: $1,430.57
-70%Belden 9841 060500 Multipair Screened Cable Computer RS-485 Chrome 1 Pair 24 AWG 0.2 mm² 500 ft 152.4 m—
$1,430.57
$429.17The Story
This is a Multipair Screened Cable, Computer, RS-485, Chrome, 1 Pair, 24 AWG, 0.2 mm², 500 ft, 152.4 m product from BELDEN with the model number 9841 060500
Product details
| Jacket Colour | Chrome |
| No. of Pairs | 1 Pair |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Conductor Area CSA | 0.2mm² |
| Reel Length (Imperial) | 500ft |
| Reel Length (Metric) | 152.4m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 32AWG |
| Voltage Rating | 300V |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| External Diameter | 5.89mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 9841 060500 |
| Quantity | Reel of 152 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Multipair Screened Cable, Computer, RS-485, Chrome, 1 Pair, 24 AWG, 0.2 mm², 500 ft, 152.4 m product from BELDEN with the model number 9841 060500
Product details
| Jacket Colour | Chrome |
| No. of Pairs | 1 Pair |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Conductor Area CSA | 0.2mm² |
| Reel Length (Imperial) | 500ft |
| Reel Length (Metric) | 152.4m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 32AWG |
| Voltage Rating | 300V |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| External Diameter | 5.89mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 9841 060500 |
| Quantity | Reel of 152 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










