Original: $22.70
-70%$22.70
$6.81The Story
- 30pF/ft Conductor to conductor nominal capacitance
- 55pF/ft Conductor to other conductor and shield nominal capacitance
- 25R/1000ft at 20�C Nominal conductor DC resistance
- 18R/1000ft at 20�C Nominal outer shield DC resistance
- UL1685 FT4 Loading flame tested
Applications
Computers & Computer Peripherals
Product details
| No. of Cores | 9Core |
| Reel Length (Metric) | - |
| Conductor Material | Copper |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 6.2mm |
| Voltage Rating | 300V |
| Reel Length (Imperial) | - |
| Product Range | - |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Jacket Colour | Chrome |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.2mm |
| Conductor Area CSA | 0.2mm� |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 9539 |
| Quantity | 1 Metre |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- 30pF/ft Conductor to conductor nominal capacitance
- 55pF/ft Conductor to other conductor and shield nominal capacitance
- 25R/1000ft at 20�C Nominal conductor DC resistance
- 18R/1000ft at 20�C Nominal outer shield DC resistance
- UL1685 FT4 Loading flame tested
Applications
Computers & Computer Peripherals
Product details
| No. of Cores | 9Core |
| Reel Length (Metric) | - |
| Conductor Material | Copper |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 6.2mm |
| Voltage Rating | 300V |
| Reel Length (Imperial) | - |
| Product Range | - |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Jacket Colour | Chrome |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.2mm |
| Conductor Area CSA | 0.2mm� |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 9539 |
| Quantity | 1 Metre |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







