đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$331.52
Belden 9506 060100 9506 060100 Multipair Cable Computer Screened 6 Pair 24 AWG 100 ft 30.5 m New—
$331.52
The Story
This is a 9506 060100 Multipair Cable , Computer, Screened, 6 Pair, 24 AWG, 100 ft, 30.5 m New product from BELDEN with the model number 9506 060100
Product details
| Cable Shielding | Screened |
| No. of Pairs | 6 Pair |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| Jacket Colour | Chrome |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 32AWG |
| Voltage Rating | 300V |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Copper |
| External Diameter | 7.341mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 9506 060100 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a 9506 060100 Multipair Cable , Computer, Screened, 6 Pair, 24 AWG, 100 ft, 30.5 m New product from BELDEN with the model number 9506 060100
Product details
| Cable Shielding | Screened |
| No. of Pairs | 6 Pair |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| Jacket Colour | Chrome |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 32AWG |
| Voltage Rating | 300V |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Copper |
| External Diameter | 7.341mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 9506 060100 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










