
Original: $5.64
-70%$5.64
$1.69The Story
- 45R Impedance
- 0.17µH/ft Nominal inductance
- 35pF/ft Conductor to conductor nominal capacitance
- 66% Nominal velocity of propagation
- 1.5ns/ft Nominal delay
- 2.9A/conductor at 25°C Maximum recommended current
- -20 to +75°C Operating temperature range
Applications
Audio
Product details
| Reel Length (Metric) | - |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 3.43mm |
| No. of Pairs | 1 Pair |
| Voltage Rating | 300V |
| Reel Length (Imperial) | - |
| Product Range | - |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Jacket Colour | Grey |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 30AWG |
| Conductor Area CSA | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 9451 |
| Quantity | 1Â Metre |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- 45R Impedance
- 0.17µH/ft Nominal inductance
- 35pF/ft Conductor to conductor nominal capacitance
- 66% Nominal velocity of propagation
- 1.5ns/ft Nominal delay
- 2.9A/conductor at 25°C Maximum recommended current
- -20 to +75°C Operating temperature range
Applications
Audio
Product details
| Reel Length (Metric) | - |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 3.43mm |
| No. of Pairs | 1 Pair |
| Voltage Rating | 300V |
| Reel Length (Imperial) | - |
| Product Range | - |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Jacket Colour | Grey |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 30AWG |
| Conductor Area CSA | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 9451 |
| Quantity | 1Â Metre |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










