
Original: $608.70
-70%$608.70
$182.61The Story
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Length - Metric | 15.24m |
| Length - Imperial | 50ft |
| Internal Diameter | 5.1mm |
| Sleeving Material | Copper, Tin Plated |
| Sleeving Colour | Tin |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 8661 00050 |
| Quantity | Reel of 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Length - Metric | 15.24m |
| Length - Imperial | 50ft |
| Internal Diameter | 5.1mm |
| Sleeving Material | Copper, Tin Plated |
| Sleeving Colour | Tin |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 8661 00050 |
| Quantity | Reel of 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









