đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$551.05
Original: $1,836.82
-70%Belden 8205 060U1000 Multipair Unscreened Cable Audio Control Chrome 1 Pair 20 AWG 0.519 mm² 1000 ft 304.8 m—
$1,836.82
$551.05The Story
This is a Multipair Unscreened Cable, Audio Control, Chrome, 1 Pair, 20 AWG, 0.519 mm², 1000 ft, 304.8 m product from BELDEN with the model number 8205 060U1000
Product details
| Jacket Colour | Chrome |
| No. of Pairs | 1 Pair |
| Wire Gauge | 20AWG |
| Conductor Area CSA | 0.519mm² |
| Reel Length (Imperial) | 1000ft |
| Reel Length (Metric) | 304.8m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.32mm |
| Voltage Rating | 300V |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| External Diameter | 5.1mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 8205 060U1000 |
| Quantity | Reel of 305 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Multipair Unscreened Cable, Audio Control, Chrome, 1 Pair, 20 AWG, 0.519 mm², 1000 ft, 304.8 m product from BELDEN with the model number 8205 060U1000
Product details
| Jacket Colour | Chrome |
| No. of Pairs | 1 Pair |
| Wire Gauge | 20AWG |
| Conductor Area CSA | 0.519mm² |
| Reel Length (Imperial) | 1000ft |
| Reel Length (Metric) | 304.8m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.32mm |
| Voltage Rating | 300V |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| External Diameter | 5.1mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 8205 060U1000 |
| Quantity | Reel of 305 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










