đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$39.09
Original: $130.31
-70%BALLUFF BESM08MI-PSC20B-BV03 Inductive Proximity Sensor, Cylindrical, BES Series, M8, 2 mm, PNP, 12 V to 30 V, Pre-wired—
$130.31
$39.09The Story
This is a Inductive Proximity Sensor, Cylindrical, BES Series, M8, 2 mm, PNP, 12 V to 30 V, Pre-wired product from BALLUFF with the model number BESM08MI-PSC20B-BV03
Product details
| Sensing Range Max | 2mm |
| Thread Size - Metric | M8 |
| Sensor Output | PNP |
| Supply Voltage DC Min | 12V |
| Supply Voltage DC Max | 30V |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BALLUFF |
| Part Number | BESM08MI-PSC20B-BV03 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Inductive Proximity Sensor, Cylindrical, BES Series, M8, 2 mm, PNP, 12 V to 30 V, Pre-wired product from BALLUFF with the model number BESM08MI-PSC20B-BV03
Product details
| Sensing Range Max | 2mm |
| Thread Size - Metric | M8 |
| Sensor Output | PNP |
| Supply Voltage DC Min | 12V |
| Supply Voltage DC Max | 30V |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BALLUFF |
| Part Number | BESM08MI-PSC20B-BV03 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











