
Original: $28.86
-70%$28.86
$8.66The Story
Product details
| Coil Voltage | 5VDC |
| Contact Configuration | SPDT |
| Contact Current | 2A |
| Product Range | HF3 Series |
| Relay Mounting | SMD |
| Coil Type | Non Latching |
| Relay Terminals | Solder |
| Contact Voltage VAC | 250V |
| Contact Voltage VDC | 220V |
| Contact Material | Silver |
| Coil Resistance | 178ohm |
Other details
| Brand | AXICOM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 1462051-2 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Description
Product details
| Coil Voltage | 5VDC |
| Contact Configuration | SPDT |
| Contact Current | 2A |
| Product Range | HF3 Series |
| Relay Mounting | SMD |
| Coil Type | Non Latching |
| Relay Terminals | Solder |
| Contact Voltage VAC | 250V |
| Contact Voltage VDC | 220V |
| Contact Material | Silver |
| Coil Resistance | 178ohm |
Other details
| Brand | AXICOM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 1462051-2 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.











