đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.86
Original: $2.86
-70%AMPHENOL FC12150-0 Ribbon Cable, IDC Socket, IDC Socket, 12 Ways, 5.91 ", 150 mm, 2.54 mm—
$2.86
$0.86The Story
This is a Ribbon Cable, IDC Socket, IDC Socket, 12 Ways, 5.91 ", 150 mm, 2.54 mm product from AMPHENOL with the model number FC12150-0
Product details
| Connector Type A | IDC Socket |
| Connector Type B | IDC Socket |
| No. of Positions | 12Ways |
| Cable Length - Imperial | 5.91" |
| Cable Length - Metric | 150mm |
| Connector Pitch | 2.54mm |
| Cable Pitch | 1.27mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL |
| Part Number | FC12150-0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Ribbon Cable, IDC Socket, IDC Socket, 12 Ways, 5.91 ", 150 mm, 2.54 mm product from AMPHENOL with the model number FC12150-0
Product details
| Connector Type A | IDC Socket |
| Connector Type B | IDC Socket |
| No. of Positions | 12Ways |
| Cable Length - Imperial | 5.91" |
| Cable Length - Metric | 150mm |
| Connector Pitch | 2.54mm |
| Cable Pitch | 1.27mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL |
| Part Number | FC12150-0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











