
Original: $32.35
-70%$32.35
$9.71The Story
Product details
| Connector Type A | BNC Plug |
| Connector Type B | SMA Plug, 50ohm |
| Coaxial Cable Type | RG316 |
| Impedance | 50ohm |
| Cable Length - Imperial | 6" |
| Cable Length - Metric | 152.4mm |
| Jacket Colour | Brown |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL CONNEX |
| Part Number | 245101-01-06.00 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Connector Type A | BNC Plug |
| Connector Type B | SMA Plug, 50ohm |
| Coaxial Cable Type | RG316 |
| Impedance | 50ohm |
| Cable Length - Imperial | 6" |
| Cable Length - Metric | 152.4mm |
| Jacket Colour | Brown |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL CONNEX |
| Part Number | 245101-01-06.00 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











