
Original: $190.91
-70%$190.91
$57.27The Story
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Non-Shrinkable |
| Sleeving Material | PTFE (Polytetrafluoroethylene) |
| Sleeving Colour | Natural |
| Internal Diameter | 1.55mm |
| Length - Metric | 30.5m |
| Length - Imperial | 100ft |
| Product Range | FIT TFT-250 Series |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | TFT25016 NA005 |
| Quantity | Reel of 30 |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Non-Shrinkable |
| Sleeving Material | PTFE (Polytetrafluoroethylene) |
| Sleeving Colour | Natural |
| Internal Diameter | 1.55mm |
| Length - Metric | 30.5m |
| Length - Imperial | 100ft |
| Product Range | FIT TFT-250 Series |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | TFT25016 NA005 |
| Quantity | Reel of 30 |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









