đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$188.42
Original: $628.07
-70%Alpha Wire TFT20016 NA005 Sleeving Flexible 30.5 m 100 ft 1.35 mm Ptfe (Polytetrafluoroethylene) Natural—
$628.07
$188.42The Story
This is a Sleeving, Flexible, 30.5 m, 100 ft, 1.35 mm, PTFE (Polytetrafluoroethylene), Natural product from ALPHA WIRE with the model number TFT20016 NA005
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Flexible |
| Length - Metric | 30.5m |
| Length - Imperial | 100ft |
| Internal Diameter | 1.35mm |
| Sleeving Material | PTFE (Polytetrafluoroethylene) |
| Sleeving Colour | Natural |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | TFT20016 NA005 |
| Quantity | Reel of 30 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Sleeving, Flexible, 30.5 m, 100 ft, 1.35 mm, PTFE (Polytetrafluoroethylene), Natural product from ALPHA WIRE with the model number TFT20016 NA005
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Flexible |
| Length - Metric | 30.5m |
| Length - Imperial | 100ft |
| Internal Diameter | 1.35mm |
| Sleeving Material | PTFE (Polytetrafluoroethylene) |
| Sleeving Colour | Natural |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | TFT20016 NA005 |
| Quantity | Reel of 30 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









