đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$313.97
Original: $1,046.56
-70%Alpha Wire GRP110NF12 BK005 Sleeving Expandable Non Fray Braided 30.5 m 100 ft 6.35 mm PET (Polyethylene Terephthalate)—
$1,046.56
$313.97The Story
This is a Sleeving, Expandable Non Fray, Braided, 30.5 m, 100 ft, 6.35 mm, PET (Polyethylene Terephthalate) product from ALPHA WIRE with the model number GRP110NF12 BK005
Price For Reel of 30
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Sleeving Material | PET (Polyethylene Terephthalate) |
| Sleeving Colour | Black |
| Internal Diameter | 6.35mm |
| Length - Metric | 30.5m |
| Length - Imperial | 100ft |
| Product Range | FIT GRP-110NF Series |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | GRP110NF12 BK005 |
| Quantity | Reel of 30 |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Sleeving, Expandable Non Fray, Braided, 30.5 m, 100 ft, 6.35 mm, PET (Polyethylene Terephthalate) product from ALPHA WIRE with the model number GRP110NF12 BK005
Price For Reel of 30
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Sleeving Material | PET (Polyethylene Terephthalate) |
| Sleeving Colour | Black |
| Internal Diameter | 6.35mm |
| Length - Metric | 30.5m |
| Length - Imperial | 100ft |
| Product Range | FIT GRP-110NF Series |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | GRP110NF12 BK005 |
| Quantity | Reel of 30 |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









