đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$123.68
Original: $412.26
-70%Alpha Wire GRP-120NF 12 Sleeving Expandable Non Fray Braided 30.5 m 100 ft 19 mm PE (Polyester) Black / White—
$412.26
$123.68The Story
This is a Sleeving, Expandable Non Fray, Braided, 30.5 m, 100 ft, 19 mm, PE (Polyester), Black / White product from ALPHA WIRE with the model number GRP-120NF 12
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Length - Metric | 30.5m |
| Length - Imperial | 100ft |
| Internal Diameter | 19mm |
| Sleeving Material | PE (Polyester) |
| Sleeving Colour | Black / White |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | GRP-120NF 12 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Sleeving, Expandable Non Fray, Braided, 30.5 m, 100 ft, 19 mm, PE (Polyester), Black / White product from ALPHA WIRE with the model number GRP-120NF 12
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Length - Metric | 30.5m |
| Length - Imperial | 100ft |
| Internal Diameter | 19mm |
| Sleeving Material | PE (Polyester) |
| Sleeving Colour | Black / White |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | GRP-120NF 12 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









