
Original: $5.76
-70%$5.76
$1.73The Story
Product details
| No. of Cores | 3Core |
| Reel Length (Metric) | - |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 4.55mm |
| Voltage Rating | 300V |
| Reel Length (Imperial) | - |
| Product Range | - |
| Wire Gauge | 26AWG |
| Jacket Colour | Grey |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 34AWG |
| Conductor Area CSA | - |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | B952034 |
| Quantity | 1Â Metre |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| No. of Cores | 3Core |
| Reel Length (Metric) | - |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 4.55mm |
| Voltage Rating | 300V |
| Reel Length (Imperial) | - |
| Product Range | - |
| Wire Gauge | 26AWG |
| Jacket Colour | Grey |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 34AWG |
| Conductor Area CSA | - |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | B952034 |
| Quantity | 1Â Metre |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







