
Original: $240.65
-70%$240.65
$72.19The Story
Product details
| Jacket Colour | Purple |
| No. of Pairs | 1 Pair |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Conductor Area CSA | 0.317mm² |
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| No. of Max Strands x Strand Size | Solid |
| Voltage Rating | 300V |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Copper |
| External Diameter | 8mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | 6462 VI005 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Jacket Colour | Purple |
| No. of Pairs | 1 Pair |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Conductor Area CSA | 0.317mm² |
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| No. of Max Strands x Strand Size | Solid |
| Voltage Rating | 300V |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Copper |
| External Diameter | 8mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | 6462 VI005 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










