
Original: $758.02
-70%$758.02
$227.41The Story
- CPR: Not Yet Qualified
- 20.4lb Maximum pull tension
- 100R Characteristic impedance
- -20 to 75°C Temperature range
Audio, Communications & Networking, Computers & Computer Peripherals, Security, Automation & Process Control, Sensing & Instrumentation, Industrial
Product details
| Cable Shielding | Screened |
| No. of Pairs | 5 Pair |
| Wire Gauge | 28AWG |
| Conductor Area CSA | 0.089mm² |
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| Jacket Colour | Slate |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.13mm |
| Voltage Rating | 300V |
| Jacket Material | PE |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| External Diameter | 6.4mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | 6393 SL005 |
| Quantity | Reel of 30 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- CPR: Not Yet Qualified
- 20.4lb Maximum pull tension
- 100R Characteristic impedance
- -20 to 75°C Temperature range
Audio, Communications & Networking, Computers & Computer Peripherals, Security, Automation & Process Control, Sensing & Instrumentation, Industrial
Product details
| Cable Shielding | Screened |
| No. of Pairs | 5 Pair |
| Wire Gauge | 28AWG |
| Conductor Area CSA | 0.089mm² |
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| Jacket Colour | Slate |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.13mm |
| Voltage Rating | 300V |
| Jacket Material | PE |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| External Diameter | 6.4mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | 6393 SL005 |
| Quantity | Reel of 30 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










