
Original: $623.65
-70%$623.65
$187.09The Story
Product details
| Jacket Material | PTFE |
| Jacket Colour | Blue |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Conductor Area CSA | 0.229mm² |
| Reel Length (Imperial) | 1000ft |
| Reel Length (Metric) | 304.8m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 32AWG |
| Voltage Rating | 600V |
| Conductor Material | Copper |
| External Diameter | 1.14mm |
| Approval Specification | MIL-DTL-16878/4 (Type E), UL 1213 |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | 5854/7 BL001 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Jacket Material | PTFE |
| Jacket Colour | Blue |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Conductor Area CSA | 0.229mm² |
| Reel Length (Imperial) | 1000ft |
| Reel Length (Metric) | 304.8m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 32AWG |
| Voltage Rating | 600V |
| Conductor Material | Copper |
| External Diameter | 1.14mm |
| Approval Specification | MIL-DTL-16878/4 (Type E), UL 1213 |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | 5854/7 BL001 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










