đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$1,431.13
Original: $4,770.42
-70%Alpha Wire 3337 SL005 Multicore Screened Cable 8 Core 22 AWG Slate 100 ft 30.5 m—
$4,770.42
$1,431.13The Story
This is a Multicore Screened Cable, 8 Core, 22 AWG, Slate, 100 ft, 30.5 m product from ALPHA WIRE with the model number 3337 SL005
Product details
| No. of Cores | 8Core |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Jacket Colour | Slate |
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 19 x 34AWG |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 6.5mm |
| Voltage Rating | 600V |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | 3337 SL005 |
| Quantity | Reel of 30 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Multicore Screened Cable, 8 Core, 22 AWG, Slate, 100 ft, 30.5 m product from ALPHA WIRE with the model number 3337 SL005
Product details
| No. of Cores | 8Core |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Jacket Colour | Slate |
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 19 x 34AWG |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 6.5mm |
| Voltage Rating | 600V |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | 3337 SL005 |
| Quantity | Reel of 30 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










