
Original: $26.66
-70%$26.66
$8.00The Story
- REACH regulation (EC 1907/2006)
Applications
Consumer Electronics, Power Management
Product details
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Jacket Material | Unjacketed |
| Approval Specification | - |
| External Diameter | 0.508mm |
| Voltage Rating | - |
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Product Range | - |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Jacket Colour | Silver |
| No. of Max Strands x Strand Size | Solid |
| Conductor Area CSA | 0.2mm² |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | 299 SV005 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- REACH regulation (EC 1907/2006)
Applications
Consumer Electronics, Power Management
Product details
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Jacket Material | Unjacketed |
| Approval Specification | - |
| External Diameter | 0.508mm |
| Voltage Rating | - |
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Product Range | - |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Jacket Colour | Silver |
| No. of Max Strands x Strand Size | Solid |
| Conductor Area CSA | 0.2mm² |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | 299 SV005 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










