đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$33.47
Original: $111.57
-70%Alpha Wire 2845/19 BR005 Stranded Hook Up Ptfe Brown 22 AWG 0.385 mm² 100 ft 30.5 m—
$111.57
$33.47The Story
- CPR: Not Yet Qualified
Product details
| Jacket Material | PTFE |
| Jacket Colour | Brown |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Conductor Area CSA | 0.38mm² |
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 19 x 34AWG |
| Voltage Rating | 250V |
| Conductor Material | Silver Plated Copper |
| External Diameter | 1.07mm |
| Approval Specification | MIL-DTL-16878/6 (Type ET), UL VW-1 |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | 2845/19 BR005 |
| Quantity | Reel of 30 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Suffix Chart EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- CPR: Not Yet Qualified
Product details
| Jacket Material | PTFE |
| Jacket Colour | Brown |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Conductor Area CSA | 0.38mm² |
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 19 x 34AWG |
| Voltage Rating | 250V |
| Conductor Material | Silver Plated Copper |
| External Diameter | 1.07mm |
| Approval Specification | MIL-DTL-16878/6 (Type ET), UL VW-1 |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | 2845/19 BR005 |
| Quantity | Reel of 30 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Suffix Chart EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










