đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$38.05
Original: $126.82
-70%ALPHA WIRE 2845/19 BK005 Wire, PTFE, Black, 22 AWG, 0.385 mm², 100 ft, 30.5 m—
$126.82
$38.05The Story
This is a Wire, PTFE, Black, 22 AWG, 0.385 mm², 100 ft, 30.5 m product from ALPHA WIRE with the model number 2845/19 BK005
Product details
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Approval Specification | MIL-DTL-16878/6 (Type ET), UL VW-1 |
| External Diameter | 1.12mm |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| No. of Max Strands x Strand Size | 19 x 34AWG |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Jacket Colour | Black |
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| Conductor Area CSA | 0.385mm² |
| Product Range | - |
| Voltage Rating | 250V |
| Jacket Material | PTFE |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | 2845/19 BK005 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Suffix Chart EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Wire, PTFE, Black, 22 AWG, 0.385 mm², 100 ft, 30.5 m product from ALPHA WIRE with the model number 2845/19 BK005
Product details
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Approval Specification | MIL-DTL-16878/6 (Type ET), UL VW-1 |
| External Diameter | 1.12mm |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| No. of Max Strands x Strand Size | 19 x 34AWG |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Jacket Colour | Black |
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| Conductor Area CSA | 0.385mm² |
| Product Range | - |
| Voltage Rating | 250V |
| Jacket Material | PTFE |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | 2845/19 BK005 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Suffix Chart EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










