đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$25.76
Original: $85.86
-70%ALPHA WIRE 2162 SV005 Sleeving, Tubular Wire, Braided, 30.5 m, 100 ft, 1.59 mm, Copper, Tin Plated, Silver—
$85.86
$25.76The Story
This is a Sleeving, Tubular Wire, Braided, 30.5 m, 100 ft, 1.59 mm, Copper, Tin Plated, Silver product from ALPHA WIRE with the model number 2162 SV005
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Length - Metric | 30.5m |
| Length - Imperial | 100ft |
| Internal Diameter | 1.59mm |
| Sleeving Material | Copper, Tin Plated |
| Sleeving Colour | Silver |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | 2162 SV005 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Sleeving, Tubular Wire, Braided, 30.5 m, 100 ft, 1.59 mm, Copper, Tin Plated, Silver product from ALPHA WIRE with the model number 2162 SV005
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Length - Metric | 30.5m |
| Length - Imperial | 100ft |
| Internal Diameter | 1.59mm |
| Sleeving Material | Copper, Tin Plated |
| Sleeving Colour | Silver |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ALPHA WIRE |
| Part Number | 2162 SV005 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









