
Original: $4.13
-70%$4.13
$1.24The Story
Product details
| Shaft Type | Round Shaft |
| Shaft Diameter | 3.175mm |
| Knob Material | Phenolic |
| Knob / Dial Style | Fluted with Indicator Line |
| Knob Diameter | 19mm |
| Product Range | - |
| SVHC | To Be Advised |
Other details
| Brand | ALCOSWITCH - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | PKES60B1/8 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Shaft Type | Round Shaft |
| Shaft Diameter | 3.175mm |
| Knob Material | Phenolic |
| Knob / Dial Style | Fluted with Indicator Line |
| Knob Diameter | 19mm |
| Product Range | - |
| SVHC | To Be Advised |
Other details
| Brand | ALCOSWITCH - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | PKES60B1/8 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










