
Original: $2.84
-70%$2.84
$0.85The Story
Product details
| Shaft Type | Round Shaft |
| Shaft Diameter | 6.35mm |
| Knob Material | Phenolic |
| Knob / Dial Style | Straight Knurled with Indicator Dot |
| Knob Diameter | 19mm |
| Product Range | - |
| SVHC | To Be Advised |
Other details
| Brand | ALCOSWITCH - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | PK50B1/4 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Shaft Type | Round Shaft |
| Shaft Diameter | 6.35mm |
| Knob Material | Phenolic |
| Knob / Dial Style | Straight Knurled with Indicator Dot |
| Knob Diameter | 19mm |
| Product Range | - |
| SVHC | To Be Advised |
Other details
| Brand | ALCOSWITCH - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | PK50B1/4 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










