đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
$8.82
Original: $29.39
-70%ADVANCE TAPES AT506 50M X 50MM Tape, 50 Micron, Foil Shielding, Aluminium Foil, 50 mm, 1.97 ", 50 m, 164 ft—
$29.39
$8.82The Story
This is a Tape, 50 Micron, Foil Shielding, Aluminium Foil, 50 mm, 1.97 ", 50 m, 164 ft product from ADVANCE TAPES with the model number AT506 50M X 50MM
Product details
| Tape Colour | Silver |
| Tape Type | Foil Shielding |
| Tape Width - Metric | 50mm |
| Tape Backing Material | Aluminium Foil |
| Tape Width - Imperial | 1.97" |
| Product Range | AT506 Series |
| Tape Length - Imperial | 164ft |
| Tape Length - Metric | 50m |
Other details
| Brand | ADVANCE TAPES |
| Part Number | AT506 50M X 50MM |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Tape, 50 Micron, Foil Shielding, Aluminium Foil, 50 mm, 1.97 ", 50 m, 164 ft product from ADVANCE TAPES with the model number AT506 50M X 50MM
Product details
| Tape Colour | Silver |
| Tape Type | Foil Shielding |
| Tape Width - Metric | 50mm |
| Tape Backing Material | Aluminium Foil |
| Tape Width - Imperial | 1.97" |
| Product Range | AT506 Series |
| Tape Length - Imperial | 164ft |
| Tape Length - Metric | 50m |
Other details
| Brand | ADVANCE TAPES |
| Part Number | AT506 50M X 50MM |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







