đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.66
Original: $2.21
-70%Abracon ASFL1-50.000MHZ-L-T Oscillator 50 MHz SMD 5mm x 3.2mm HCMOS/TTL 3.3 V ASFL1 Series—
$2.21
$0.66The Story
This is a Oscillator, 50 MHz, SMD, 5mm x 3.2mm, HCMOS/TTL, 3.3 V, ASFL1 Series product from ABRACON with the model number ASFL1-50.000MHZ-L-T
Product details
| Frequency Nom | 50MHz |
| Frequency Stability + / - | - |
| Oscillator Case | SMD, 5mm x 3.2mm |
| Supply Voltage Nom | 3.3V |
| Product Range | ASFL1 Series |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Oscillator Output Compatibility | HCMOS / TTL |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | ABRACON |
| Part Number | ASFL1-50.000MHZ-L-T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Oscillator, 50 MHz, SMD, 5mm x 3.2mm, HCMOS/TTL, 3.3 V, ASFL1 Series product from ABRACON with the model number ASFL1-50.000MHZ-L-T
Product details
| Frequency Nom | 50MHz |
| Frequency Stability + / - | - |
| Oscillator Case | SMD, 5mm x 3.2mm |
| Supply Voltage Nom | 3.3V |
| Product Range | ASFL1 Series |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Oscillator Output Compatibility | HCMOS / TTL |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | ABRACON |
| Part Number | ASFL1-50.000MHZ-L-T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












