
Original: $66.42
-70%$66.42
$19.93The Story
Product details
| Product Range | System pro M compact ST200M Series |
| Current Rating | 5A |
| No. of Poles | 1 Pole |
| Voltage Rating V DC | 60V |
| Voltage Rating VAC | 230V |
| Circuit Breaker Mounting | DIN Rail |
Other details
| Brand | ABB |
| Part Number | ST201M-K5 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Product details
| Product Range | System pro M compact ST200M Series |
| Current Rating | 5A |
| No. of Poles | 1 Pole |
| Voltage Rating V DC | 60V |
| Voltage Rating VAC | 230V |
| Circuit Breaker Mounting | DIN Rail |
Other details
| Brand | ABB |
| Part Number | ST201M-K5 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











