đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$208.93
Original: $696.42
-70%ABB PSR25-600-70 - 25A Softstarter 3-PH 15KW 208-600VAC—
$696.42
$208.93The Story
This is a PSR25-600-70 - 25A SOFTSTARTER , 3-PH, 25A, 15KW, 208-600VAC product from ABB with the model number PSR25-600-70 - 25A
Product details
| Supply Voltage Min | 208VAC |
| Supply Voltage Max | 600VAC |
| No. of Phases | Three Phase |
| Power Rating | 15kW |
| Current Rating | 25A |
| Product Range | PSR Series |
Other details
| Brand | ABB |
| Part Number | PSR25-600-70 - 25A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a PSR25-600-70 - 25A SOFTSTARTER , 3-PH, 25A, 15KW, 208-600VAC product from ABB with the model number PSR25-600-70 - 25A
Product details
| Supply Voltage Min | 208VAC |
| Supply Voltage Max | 600VAC |
| No. of Phases | Three Phase |
| Power Rating | 15kW |
| Current Rating | 25A |
| Product Range | PSR Series |
Other details
| Brand | ABB |
| Part Number | PSR25-600-70 - 25A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











