đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$122.27
Original: $407.57
-70%ABB JOKAB 2TLA050056R5100 Safety Interlock Switch, Sense7 Series, DPST-NC, SPST-NO, Screw, IP67, IP69K—
$407.57
$122.27The Story
This is a Safety Interlock Switch, Sense7 Series, DPST-NC, SPST-NO, Screw, IP67, IP69K product from ABB JOKAB with the model number 2TLA050056R5100
Product details
| Contact Current DC Max | 200mA |
| Contact Voltage DC Max | 24V |
| Contact Current AC Max | - |
| Switch Terminals | Screw |
| Contact Configuration | DPST-NC, SPST-NO |
| Product Range | Sense7 Series |
| IP Rating | IP67, IP69K |
| Contact Voltage AC Max | - |
Other details
| Brand | ABB JOKAB |
| Part Number | 2TLA050056R5100 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Operating Instructions EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Safety Interlock Switch, Sense7 Series, DPST-NC, SPST-NO, Screw, IP67, IP69K product from ABB JOKAB with the model number 2TLA050056R5100
Product details
| Contact Current DC Max | 200mA |
| Contact Voltage DC Max | 24V |
| Contact Current AC Max | - |
| Switch Terminals | Screw |
| Contact Configuration | DPST-NC, SPST-NO |
| Product Range | Sense7 Series |
| IP Rating | IP67, IP69K |
| Contact Voltage AC Max | - |
Other details
| Brand | ABB JOKAB |
| Part Number | 2TLA050056R5100 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Operating Instructions EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







