Original: $97.12
-70%$97.12
$29.14The Story
Product details
| Supply Voltage V AC | 24V |
| Supply Voltage V DC | 24V |
| Module Lens Colour | Red |
| Visual Signal Type | Pulsation |
| Tones | Pulse |
| IP / NEMA Rating | IP66, IP67, IP69K, NEMA 1, 3R, 4, 4X, 12, 13 |
| Sound Level SPL | 90dB |
| Lens Diameter | 29mm |
| External Height | 55mm |
| Connection Type | Screw Terminal |
| Operating Temperature Min | -25°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Product Range | Compact Series |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | ABB |
| Part Number | 1SFA619600R6101 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Supply Voltage V AC | 24V |
| Supply Voltage V DC | 24V |
| Module Lens Colour | Red |
| Visual Signal Type | Pulsation |
| Tones | Pulse |
| IP / NEMA Rating | IP66, IP67, IP69K, NEMA 1, 3R, 4, 4X, 12, 13 |
| Sound Level SPL | 90dB |
| Lens Diameter | 29mm |
| External Height | 55mm |
| Connection Type | Screw Terminal |
| Operating Temperature Min | -25°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Product Range | Compact Series |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | ABB |
| Part Number | 1SFA619600R6101 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.





