đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$93.99
Original: $313.30
-70%3M 9890 (1"X36YDS) THERMALLY CONDUCTIVE TAPE—
$313.30
$93.99The Story
This is a THERMALLY CONDUCTIVE TAPE product from 3M with the model number 9890 (1"X36YDS)
Product details
| Tape Type | Thermally Conductive |
| Tape Backing Material | Polyester Film |
| Tape Width - Metric | 25.4mm |
| Tape Width - Imperial | 1" |
| Tape Length - Metric | 32.918m |
| Tape Length - Imperial | 36yard |
| Tape Colour | Grey |
| Product Range | 9890 Series |
Other details
| Brand | 3M |
| Part Number | 9890 (1"X36YDS) |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a THERMALLY CONDUCTIVE TAPE product from 3M with the model number 9890 (1"X36YDS)
Product details
| Tape Type | Thermally Conductive |
| Tape Backing Material | Polyester Film |
| Tape Width - Metric | 25.4mm |
| Tape Width - Imperial | 1" |
| Tape Length - Metric | 32.918m |
| Tape Length - Imperial | 36yard |
| Tape Colour | Grey |
| Product Range | 9890 Series |
Other details
| Brand | 3M |
| Part Number | 9890 (1"X36YDS) |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











