đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$6.18
Original: $20.61
-70%3M 35 19MM GREY Tape, Scotch, Electrical Insulation, Vinyl, 19 mm, 0.75 ", 20 m, 65.62 ft—
$20.61
$6.18The Story
This is a Tape, Scotch, Electrical Insulation, Vinyl, 19 mm, 0.75 ", 20 m, 65.62 ft product from 3M with the model number 35 19MM GREY
Product details
| Tape Type | Electrical Insulation |
| Tape Backing Material | Vinyl |
| Tape Width - Metric | 19mm |
| Tape Width - Imperial | 0.75" |
| Tape Length - Metric | 20m |
| Tape Length - Imperial | 65.62ft |
| Tape Colour | Grey |
| Product Range | 35 T Series |
Other details
| Brand | 3M |
| Part Number | 35 19MM GREY |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Tape, Scotch, Electrical Insulation, Vinyl, 19 mm, 0.75 ", 20 m, 65.62 ft product from 3M with the model number 35 19MM GREY
Product details
| Tape Type | Electrical Insulation |
| Tape Backing Material | Vinyl |
| Tape Width - Metric | 19mm |
| Tape Width - Imperial | 0.75" |
| Tape Length - Metric | 20m |
| Tape Length - Imperial | 65.62ft |
| Tape Colour | Grey |
| Product Range | 35 T Series |
Other details
| Brand | 3M |
| Part Number | 35 19MM GREY |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







