đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$12.85
Original: $42.83
-70%3M 33 25MM Tape, Scotch PVC, Electrical Insulation, PVC (Polyvinylchloride), 25 mm, 33 m, 108.27 ft—
$42.83
$12.85The Story
This is a Tape, Scotch PVC, Electrical Insulation, PVC (Polyvinylchloride), 25 mm, 33 m, 108.27 ft product from 3M with the model number 33 25MM
Product details
| Tape Colour | Black |
| Tape Type | Electrical Insulation |
| Tape Width - Metric | 25mm |
| Tape Backing Material | PVC (Polyvinylchloride) |
| Tape Width - Imperial | 1" |
| Product Range | 3M 3 Series |
| Tape Length - Imperial | 108.27ft |
| Tape Length - Metric | 33m |
Other details
| Brand | 3M |
| Part Number | 33 25MM |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Safety Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Tape, Scotch PVC, Electrical Insulation, PVC (Polyvinylchloride), 25 mm, 33 m, 108.27 ft product from 3M with the model number 33 25MM
Product details
| Tape Colour | Black |
| Tape Type | Electrical Insulation |
| Tape Width - Metric | 25mm |
| Tape Backing Material | PVC (Polyvinylchloride) |
| Tape Width - Imperial | 1" |
| Product Range | 3M 3 Series |
| Tape Length - Imperial | 108.27ft |
| Tape Length - Metric | 33m |
Other details
| Brand | 3M |
| Part Number | 33 25MM |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Safety Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







