
Original: $54.05
-70%$54.05
$16.21The Story
Product details
| Tape Colour | Black |
| Tape Type | Electrical Insulation |
| Tape Width - Metric | 38.1mm |
| Tape Backing Material | Rubber |
| Tape Width - Imperial | 1.5" |
| Product Range | 2242 Series |
| Tape Length - Imperial | 15ft |
| Tape Length - Metric | 4.572m |
Other details
| Brand | 3M |
| Part Number | 2242 (1-1/2"X15FT) |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Tape Colour | Black |
| Tape Type | Electrical Insulation |
| Tape Width - Metric | 38.1mm |
| Tape Backing Material | Rubber |
| Tape Width - Imperial | 1.5" |
| Product Range | 2242 Series |
| Tape Length - Imperial | 15ft |
| Tape Length - Metric | 4.572m |
Other details
| Brand | 3M |
| Part Number | 2242 (1-1/2"X15FT) |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.













