đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
$33.64
Original: $112.14
-70%3M 1345 TAPE (1/2"X18YDS) TAPE, FOIL SHIELD, SILVER, 0.5INX18YD—
$112.14
$33.64The Story
This is a TAPE, FOIL SHIELD, SILVER, 0.5INX18YD product from 3M with the model number 1345 TAPE (1/2"X18YDS)
Product details
| Tape Colour | - |
| Tape Type | Foil Shielding |
| Tape Width - Metric | 12.7mm |
| Tape Backing Material | Copper Foil |
| Tape Width - Imperial | 0.5" |
| Product Range | 1345 Series |
| Tape Length - Imperial | 18yard |
| Tape Length - Metric | 16.5m |
Other details
| Brand | 3M |
| Part Number | 1345 TAPE (1/2"X18YDS) |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a TAPE, FOIL SHIELD, SILVER, 0.5INX18YD product from 3M with the model number 1345 TAPE (1/2"X18YDS)
Product details
| Tape Colour | - |
| Tape Type | Foil Shielding |
| Tape Width - Metric | 12.7mm |
| Tape Backing Material | Copper Foil |
| Tape Width - Imperial | 0.5" |
| Product Range | 1345 Series |
| Tape Length - Imperial | 18yard |
| Tape Length - Metric | 16.5m |
Other details
| Brand | 3M |
| Part Number | 1345 TAPE (1/2"X18YDS) |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







