đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$174.67
3M 1183-3/4"X18YD TAPE, 16.46M X 19.05MM, COPPER FOIL—
$174.67
The Story
This is a TAPE, 16.46M X 19.05MM, COPPER FOIL product from 3M with the model number 1183-3/4"X18YD
Product details
| Tape Type | EMI/RFI Shielding |
| Tape Backing Material | Copper Foil |
| Tape Width - Metric | 19.05mm |
| Tape Width - Imperial | 0.75" |
| Tape Length - Metric | 16.46m |
| Tape Length - Imperial | 18yard |
| Tape Colour | - |
| Product Range | 1183 Series |
Other details
| Brand | 3M |
| Part Number | 1183-3/4"X18YD |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a TAPE, 16.46M X 19.05MM, COPPER FOIL product from 3M with the model number 1183-3/4"X18YD
Product details
| Tape Type | EMI/RFI Shielding |
| Tape Backing Material | Copper Foil |
| Tape Width - Metric | 19.05mm |
| Tape Width - Imperial | 0.75" |
| Tape Length - Metric | 16.46m |
| Tape Length - Imperial | 18yard |
| Tape Colour | - |
| Product Range | 1183 Series |
Other details
| Brand | 3M |
| Part Number | 1183-3/4"X18YD |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











